Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.06.2017 10:10 | rd. | 0 komentarzy

Elblążanin z silnym bólem zęba nie przyjęty przez stomatologa. System nie wykazał ubezpieczenia

Niedawno poruszaliśmy kontrowersyjną sprawę związaną z odmową leczenie pacjenta przez poradnię stomatologiczną w Elblągu. Po naszej publikacji dyrekcja poradni przeprosiła pacjenta, a NFZ przyznał nam rację i zapowiedział nałożenie kary na przychodnię.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w  jednej z elbląskich przychodni odmówiono przyjęcia pacjenta z ostrym bólem zęba. Powód? Całkiem prozaiczny – system nie wykazał, że elblążanin posiada ubezpieczenie zdrowotne. Mężczyzna, mimo bólu, musiał zdobyć odpowiednie zaświadczenia.

Elblążanin przesłał nam skargę, którą na przychodnię złożył do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

- Chciałbym złożyć skargę na Poradnię Stomatologiczną Uśmiech, która znajduje się w Elblągu. Jestem osobą bezrobotną zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu od dnia 19.04.2017 (data ostatniej rejestracji) – pisze nasz Czytelnik. – Dnia 21 kwietnia 2017 zgłosiłem się z bólem zęba właśnie do Poradni Stomatologicznej Uśmiech, ponieważ mam tam kartę pacjenta i do tej pory bez żadnych problemów korzystałem z usług tej poradni, nawet w sytuacji nagłej, z bólem i bez potrzeby wcześniejszej rejestracji. Jednak w dniu 21.04.17 rano pani w rejestracji sprawdziła w systemie eWUŚ, czy jestem ubezpieczony i niestety pojawił się komunikat, że nie mam ubezpieczenia. Zgodnie z moją wiedzą przy takiej informacji z systemu pani w rejestracji powinna przyjąć ode mnie oświadczenia o tym, że jestem ubezpieczony, ale niestety nie zrobiła tego, tylko odesłała mnie z kwitkiem, a dokładnie mówiąc z okropnym bólem zęba do domu. Moja partnerka ustaliła w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu, że jeśli chodzi o zgłaszanie świeżo zarejestrowanych osób bezrobotnych do ubezpieczenia zdrowotnego, to urząd ma na to 7 dni i prawdopodobnie moje dane jeszcze nie zostały wysłane albo dopiero co zostały przekazane do ewidencji osób ubezpieczonych. W takim przypadku Urząd Pracy wystawia bezrobotnemu zaświadczenia potwierdzające fakt posiadania ubezpieczenia zdrowotnego i ten dokument przedkłada się w przychodni podczas rejestracji, jeśli są jakieś wątpliwości.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/elblazanin-z-silnym-bolem-zeba-nie-przyjety-przez-stomatologa-system-nie-wykazal-ubezpieczenia/

Po naszej publikacji kierownik tej poradni wyraziła ubolewanie i przeprosiła naszego Czytelnika. Również NFZ przyznał rację pacjentowi, a poradni zagroził, że jeśli sytuacja się powtórzy zostanie nałożona na podmiot kary finansowej.

skarga NFZ

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com.  Każdemu gwarantujemy anonimowość!TOP FAKTY