Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
19.02.2014 07:46 | gr. | 193 komentarze

Andrzej Kujawa nie żyje. To oznacza koniec "OSK Kujawa"

Wraz ze śmiercią właściciela OSK "Kujawa", Andrzeja Kujawy,  wygasła licencja na prowadzenie Ośrodka Szkolenia Kierowców. Takie zezwolenie przypisane jest do konkretnej osoby. Po śmierci Andrzeja Kujawy ośrodek przestał istnieć.

fot. mat. prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Wiadomość o samobójczej śmierci jednego z najlepszych instruktorów nauki jazdy w Elblągu, mocno poruszyła mieszkańców. O tym, że Andrzej Kujawa odebrał sobie życie, dowiedzieliśmy się od czytelników. Informacje potwierdziła nam policja. Przyczyną tej tragicznej śmierci jednego z najlepszych instruktorów nauki jazdy w regionie, miały być kłopoty finansowe.

Dziś pogrzeb Andrzeja Kujawy

Dziś ostatnie pożegnanie, pogrzeb Andrzeja Kujawy, którego wielu mieszkańców wspomina w komentarzach pod publikacją na naszych łamach.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 9:00 Mszą świętą w kościele pw. św. Pawła Apostoła. Natomiast o godzinie 11:00, w starej kaplicy, starej części cmentarza Dębica, rozpocznie ceremonia ostatniego pożegnania i pochówku śp. Andrzeja Kujawy.

Internauci wspominają...

Internauci wspominają człowieka, który z ogromnymi sukcesami od wielu lat prowadził Ośrodek Szkolenia Kierowców w Elblągu. Andrzej Kujawa nie potrzebował specjalnej promocji swojej firmy, aby zachęcić do korzystania z jego usług i fachowej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Najwyższa zdawalność egzaminów na prawo jazdy była atutem prowadzonego przez niego ośrodka i potwierdzeniem bardzo dobrych metod, które wprowadził podczas szkolenia przyszłych kierowców. Do OSK "Andrzej Kujawa" trafiali najczęściej kursanci z polecenia innych osób, które bardzo często egzamin na prawo jazdy zdawały za pierwszym razem. Był człowiekiem wyjątkowo pracowitym. Każdego dnia poświęcał kilkanaście godzin przyszłym kierowcom. Jego praca była też jego pasją.

@witek_79: Szok :( [*] super człowiek . Podziękować należy naszym rządzącym tak ułatwiającym prowadzenie własnej działalności. Nie dość, ze z takimi super efektami i tyle lat to jeszcze gość się musiał czymś dołować :("

@kursantka: Wyrazy współczucia dla Rodziny. Bardzo mile wspominam OSK Kujawa. Super instruktorzy.

@AgaM: Ci którzy go znali wiedzą , że nie był obrzydliwie sztuczny, mówił to co myślał, był po prostu sobą. Był specyficzny, ale przy tym totalnie pozytywnie zakręcony . Na wykłady aż chciało się chodzić bo się w nich uczestniczyło razem z Andrzejem, opowiadał o wszystkim z pasją. Byłeś dobrym człowiekiem,Spoczywaj w pokoju i do zobaczenia [*]

@pobok: Mam nadzieję, że Urząd Skarbowy w Elblągu jest zadowolony. No jak, robota załatwiona? Dłużnik spadł z rejestru? Jeszcze se k..wa nagrodę pijawki przyznajcie!

@witek_79: Szok :( [*] super człowiek . Podziękować należy naszym rządzącym tak ułatwiającym prowadzenie własnej działalności. Nie dość, ze z takimi super efektami i tyle lat to jeszcze gość się musiał czymś dołować :(

OSK "Andrzej Kujawa" w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego plasował się zazwyczaj w pierwszej trójce spośród ponad 30 takich szkół w naszym mieście pod względem najwyższej zdawalności egzaminów na prawo jazdy.

Jeżeli prawdą jest, że śp. Andrzej Kujawa odebrał sobie życie z powodów zadłużeń w instytucjach państwowych, tj. Urząd Skarbowy czy ZUS, sprawa ta powinna zostać bezwględnie wyjaśniona. Czy przypadkiem nie powinno być tak, że przedsiębiorcom, którym w prowadzonej działalności gospodarczej przyjdzie zmierzyć się z kłopotami finansowymi, rządzący w tym kraju, czy władze w miastach, powinny wyciągnąć pomocną dłoń? Ta pomocna dłoń nie musi przecież oznaczać wsparcia finansowego. Czasem wystarczy zrozumienie i zwykła urzędnicza przychylność, aby sukcesywnie i małymi krokami wychodzić z kłopotów.

W Polsce jednak w urzędach ciągle obowiązuje zasada krótkowzroczności - zabrać wszystko natychmiast, a co za tym idzie - uniemożliwić podmiotowi w kłopotach finansowych prowadzenia działalności. Kiedy do głów tych bezmyślnych urzędników, z wysokimi wynagrodzeniami za pracę - zresztą z pieniędzy podatników - dotrze w końcu rozsądek i rozum? Dopiero gdy tak się stanie, w tym kraju pozwoli się ludziom, przedsiębiorcom normalnie funkcjonować.

Do tragicznej śmierci instruktora nauki jazdy Andrzeja Kujawy będziemy wracać.

Wiesz coś więcej na ten temat - skontaktuj się z nami:
kontakt@elblag24.pl
TOP FAKTY