Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
17.10.2013 22:10 | en | 35 komentarzy

W Elblągu powstaje siłownia na świeżym powietrzu

Już kilka dobrze dobranych urządzeń pozwala zadbać o każdą partię mięśni i poprawić kondycję fizyczną każdego. Czego więcej potrzeba, żeby zachęcić wszystkich do zmiany stylu życia?

Fot. elblag24
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Mamy świeże powietrze, otwartą przestrzeń i innych, tak samo jak my ćwiczących ludzi. Tak więc powstająca już w Elblągu siłownia na świeżym powietrzu da możliwość poprawienia nie tylko zdrowia fizycznego ale i psychicznego...

W innych miastach są to idealne miejsca spotkań dla seniorów, dla młodych mam, dla ojców wychodzących z dzieckiem na spacer, ale też dla młodzieży. Outdoor Fitness Center proponuje mieszkańcom aktywne formy spędzania czasu poprzez dostęp do darmowych urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W Elblągu siłownia mieści się pomiędzy ulicami Żeromskiego a Mickiewicza i za kilka dni powinna być dostępna już dla wszystkich zainteresowanych.

Warto podkreślić, że inwestycja związana jest jest z Budżetem Obywatelskim podczas gdy miastem zarządzał jeszcze prezydent Grzegorz Nowaczyk. To właśnie podczas kadencji byłego prezydenta elblążanie głosując na pomysły zgłoszone w ubiegłym roku do pierwszej edycji tzw. Budżetu Obywatelskiego wybrali między innymi siłownię na świeżym powietrzu.

Pomysł stworzenia parku przyjaznego seniorom i osobom, które chętnie, aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu jest autorstwa właśnie byłego prezydenta i jego żony. Zamysłem Grzegorza Nowaczyka i jego małżonki było stworzenie w parku pomiędzy ulicami Mickiewicza i Żeromskiego parku rekreacyjnego dla osób starszych, w którym wybudowana miałaby zostać między innymi siłownia na świeżym powietrzu. Opowiedziało się z pomysłem 198 elblążan. Dziś projekt jest realizowany.

Natomiast sam pomysł budowy siłowni "pod chmurką" jest Wojciecha Klarkowskiego. Zyskał on uznanie łącznie 183 osób i świetnie wypełniał pomysł byłego prezydenta.

Obok powstającej właśnie siłowni na świeżym powietrzu działa już skatepark, jest też plac zabaw i boisko do piłki nożnej. Docelowo, miejsce ma stać się prawdziwym centrum aktywności fizycznej na wolnym powietrzu, dostępnym dla wszystkich.


Ludzie:

Grzegorz Nowaczyk

Grzegorz Nowaczyk

Były Prezydent Elbląga (PO). Odwołany w Referendum.
TOP FAKTY