Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
24.05.2013 03:25 | en | 105 komentarzy

"Szprota" bez rewolucji Magdy Gessler

Były łzy właściciela, godzenie zwaśnionych szwagrów, zakasane rękawy personelu, uszczypliwe komentarze barmana i przepyszna finałowa kolacja. Wizyta Magdy Gessler po miesiącu od rewolucyjnych zmian w VikiLektiko nie dała właścicielom "Szproty" szans...

fot: stop klatka z programu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

A miało być tak pięknie...

Niestety pod "Kuchenną Rewolucją" w Elblągu, która odbywała się w restauracji VikiLektiko, której nazwę zmieniono na "Szprota" nie podpisała się prowadząca program w telewizji TVN Magda Gessler. Właściciele restauracji Szprota nie sprostali wyzwaniu i zadaniom jakie wyznaczyła restauratorka.

Odcinek programu Kuchenne Rewolucje, który nagrywano w elbląskiej restauracji, telewizja TVN wyemitowała w czwartek 23 maja 2013 roku. Wszystkich, którzy nie mieli okazji obejrzeć elbląskiej rewolucji Magdy Gessler, odsyłamy do obejrzenia odcinka w internecie. Aby obejrzeć Kuchenne Rewolucje z Elbląga - kliknij tutaj.

Mimo, że odcinek nie kończy się korzystnie dla właścicieli restauracji, w Kuchennych Rewolucjach z Elblaga nie brakowało komicznych sytuacji. Jedną z postaci, która w sposób szczególnie zabawny komentowała decyzje Magdy Gessler był Darek, barman VikiLektiko. Dialogom pomiędzy personelem w kuchni również niczego nie brakowało.

"Czacha, kurw* ugotowałeś warzywa do tego! Śmierdzą masakrycznie, napierd*lają... - mówi Kuba, właściciel lokalu do kucharza gdy ten podał Magdzie Gessler źle przygotowany posiłek. - Ku*wa Kuba! 20 minut w piecu siedziały! - Jak dasz surowe tak jak my dajemy to jest OK!

Gdy Magda Gessler strofowała barmana, ten sam do siebie natychmiast komentował jej słowa. "To jest brudne!" - grzmiała Gesslerowa, "Brudne, srudne.... kur*a..." - komentował sam do siebie Darek gdy tylko oddalił się kilka kroków od słynnej restauratorki. Najprawdopodobniej zapominał,, że dźwięk był ciągle jest rejestrowany.

Ciekawostką w programie są klienci, którzy uczestniczyli w uroczystej kolacji po Kuchennych Rewolucjach, które miały otworzyć nowy rozdział lokalu pod nazwą "Szprota". Większość osób przy stolikach to urzędnicy elbląskiego magistratu. W programie widzimy byłą wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge czy Monikę Betcher-Jankowską, która w trakcie kampanii referendalnej skompromitowała nie tylko siebie ale i władze miasta przez np. wykorzystywanie policji w celu wyłapywania osób, które prowadziły kampanię ulotkową na rzecz odwołania władz Elbląga. Być może obecność tych ludzi nie przyniosła szczęścia "Szprocie".

Właścicielom "Szproty" życzymy sukcesów, bo wizyta Magdy Gessler była dla nich dużym wyzwaniem w obliczu wielu zadłużeń. Sam fakt poszukiwania rozwiązań aby wyjść z tarapatów finansowych w jakie "Szprota" wpadła już jakiś czas temu budzi nasz szacunek i wierzymy, że uda się im wyprowadzić ten lokal na prostą! Tego też życzymy.
TOP FAKTY