Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
20.03.2013 09:59 | mm | 92 komentarze

Bezczelność elbląskiej PO a referendum... Jest pat!

To ich człowiek ma czuwać nad Komisją Miejską - w tym nad zliczaniem głosów - w trakcie Referendum, które odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku w Elblagu. To szczyt bezczelności PO i arogancja władzy...

Fot: elblag24
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Dziś zebrała się Komisja Miejska, której zadaniem jest czuwać nad Referendum, które odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku w Elblągu. Niestety Komisja Miejska nie mogła powstać i rozpocząć prac zgodnie z Konstytucją RP, bo politycy PO domagają się aby to ich człowiek czuwał nad pracami tzw. doraźnej komisji obwodowej powołanej na czas przeprowadzenia referendum.

Jedną z doraźnych komisji wyborczych, jest powoływana do przeprowadzenia konkretnych wyborów lub referendów i rozwiązywana po wykonaniu ustawowych zadań tzw. obwodowa komisja ds. referendum (w referendum lokalnym). W Elblągu takiej komisji, działającej zgodnie z konstytucją jeszcze nie ma przez decyzję rządzącej opcji politycznej w naszym mieście. Upór PO przy wyborze przewodniczącego tej komisji pozwala jedynie snuć domysły i podejrzewać…

- Wolny Elbląg, czyli elblążanie, którzy wyszli z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania obecnych władz miasta, łącznie z Prezydentem wywodzącym się z Platformy Obywatelskiej, mają prawo domagać się aby przewodniczącym Komisji Miejskiej był człowiek nie związany z Urzędem Miasta i rządzącą w Elblągu Platformą. Niestety władze miasta są innego zdania i nie udało się dziś wybrać przewodniczącego Komisji Miejskiej, która tym samym nie może podjąć prac. Głosy przy wyborze przewodniczącego rozłożone po równo 4 do 4. Mamy sytuację patową i nie znaleźliśmy kompromisu.

- informuje nas Kazimierz Falkiewicz, Pełnomocnik Grupy Referendalnej i jeden z członków Komisji Miejskiej.

- Kolejne posiedzenie tymczasowego organu i kolejne głosoweanie nad wyborem przewodniczącego zaplanowano na najbliższy piątek. Nie wyrazimy zgody aby nad pracą Komisji Miejskiej czuwał człowiek związany z Urzędem Miasta i rządzącą PO.

- stanowczo podkreślił nasz rozmówca.


Ludzie:

Grzegorz Nowaczyk

Grzegorz Nowaczyk

Były Prezydent Elbląga (PO). Odwołany w Referendum.

Jerzy Wilk

Jerzy Wilk

Były Prezydent Elbląga (PiS) 2013 - 2014

Przewodniczący Rady Miasta Elbląg (PiS) 2014 - 2015

Poseł VIII kadencji (PiS) 2015 -

 
TOP FAKTY