Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
16.03.2013 12:09 | en | 106 komentarzy
Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 11:15

Antyterroryści zatrzymali elblążanina, usłyszał zarzut zabójstwa!

Do zatrzymania doszło w piątek wieczorem w Elblągu. Antyterroryści około godz. 21.40 zatrzymali mężczyznę, 32-letniego Rosjanina, mieszkającego w Elblągu.

fot: Pomorska Policja

Galeria zdjęć:

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.
Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 11:15

Do zatrzymania doszło w piątek wieczorem w Elblągu. Antyterroryści około godz. 21.40 zatrzymali mężczyznę, który ma 32 lata. Całą akcję prowadziła grupa antyterrorystyczna z Gdańska przy udziale policjantów z Elbląga. – informował portal tvn24.

- Zatrzymanego mężczyznę przewieziono do Gdańska. Tam dalsze czynności z nim prowadzili już kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji - czytamy w tvn24.

Potrójne morderstwo

Makabryczne morderstwo odkryto w czwartek po południu w centrum Gdańska. Funkcjonariusze znaleźli ciała trzyosobowej rodziny w kamienicy przy ulicy Długiej. Doświadczeni policjanci przyznawali, że są zszokowani zbrodnią, bo zabójcy nie oszczędzili nawet półtorarocznego dziecka. Według wciąż niepotwierdzonych informacji zginęło ono od ciosu kolbą. Dorosłych zabito strzałem w głowę. - donosi portal tvn24.pl.

Pod numerem 800 677 777 Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku działa specjalna infolinia na którą można przekazywać informacje dotyczące śmierci trzech osób w centrum Gdańska. Przypominamy, że każda, nawet z pozoru błaha informacja może przyczynić się do rozwiązania tej sprawy. - apeluje pomorska policja.

Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą. W jej skład powołani zostali najlepsi policjanci kryminalni i dochodzeniowy służący na co dzień w komendzie wojewódzkiej. Pomagają im funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji i Centralnego Biura Śledczego.

Aktualizacja:

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że zatrzymany mężczyzna prowadzi w Elblągu firmę zarejestrowaną pod adresem, pod którym został zatrzymany. Jest obywatelem Rosji od lat mieszkającym i prowadzącym interesy w naszym mieście. Do jego mieszkania w okolicy ulicy Władysława IV weszło gdańskie AT oraz elbląscy kryminalni.

Profesor Brunon Hołyst (83 l.), jeden z najlepszych kryminologów o tej zbrodni dla Super Expressu

Nie przypominam sobie w dziejach polskiej kryminalistyki przypadku, w którym z powodu gangsterskich porachunków mordowano całą rodzinę z dzieckiem włącznie. Owszem, kilka lat temu zdarzały się liczne przypadki zabójstw na zlecenie, a grupy przestępcze były w Polsce i są, ale dotychczas ginął tylko ten, na kim przestępcy się mścili, np. dłużnik. Nie możemy tu mówić nawet o podobieństwie do zachodnich gangsterów, bo dla nich liczy się zysk, a nie rozlew krwi.

Jak informuje portal www.se.pl - Zabójcy, którzy uśmiercili trzyosobową rodzinę w centrum Gdańska, byli wyjątkowo bezwzględni. Pozbawili życia Adama K. (†33 l.) i jego partnerkę Agnieszkę (†30 l.) oraz ich 14-miesięczną córeczkę Ninkę. Policja bada motyw straszliwej zbrodni. Jedna z wersji zdarzeń zakłada, że było to morderstwo na zlecenie. Adam K. był prawdopodobnie powiązany z gangiem handlującym bronią. Jak podaje portal Tvn24.pl, za 6 dni miał odpowiadać za to przed sądem...

Do zbrodni doszło w nocy ze środy na czwartek lub w czwartek rano. Policja około godz. 17 znalazła w mieszkaniu przy ul. Długiej w Gdańsku ciała kobiety i mężczyzny oraz ich córeczki. Wstępnie ustalono, że zabójca przystawił dorosłym broń do skroni i oddał strzał, a Nina została zatłuczona kolbą pistoletu. - Oficjalne przyczyny zgonu ustali sekcja zwłok, która już się odbyła, ale nie znamy jeszcze jej wyników - mówi Barbara Sworobowicz z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, która przejęła śledztwo od prokuratury okręgowej. - czytamy w www.se.pl

Zatrzymany mężczyzna z zarzutem potrójnego morderstwa (aktualizacja)

Dziś w godzinach wieczornych 32-latek usłyszał zarzut potrójnego morderstwa. - Samir S. jest cały czas przesłuchiwany przez śledczych prowadzących sprawę. Prokurator wnioskuje o 3 miesięczny areszt dla mężczyzny. Natomiast policjanci nieoficjalnie przyznają, że prawdopodobną przyczyną morderstwa trzyosobowej rodziny były motywy rabunkowe. W mieszkaniu przy ul Władysława IV, śledczy odnaleźli przedmioty należące do zamordowanej rodziny. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Najprawdopodobniej Samir S. w Elblągu firmę prowadził pod adresem, pod którym zatrzymali go kryminalni. W związku z brutalną zbrodnią mężczyzna stwarzał ogromne zagrożenie. Policjanci biorący udział w zatrzymaniu mężczyzny byli zmuszeni zachować szczególną ostrożność.

To ogromny sukces śledczych - prokuratury i policjantów z Gdańska i Elbląga. Już w kilka godzin po znalezieniu zwłok trzyosobowej rodziny, wiedzieli kto stoi za tym mordem. Mieszkanie Samira S., policjanci obserwowali dobę przed zatrzymaniem podejrzanego, czyli w momencie gdy w mieszkaniu w Gdańsku, w którym ujawniono zwłoki trzech osób - w tym 14 miesięcznego dziecka - prowadzone były jeszcze czynności śledczych.

Samir S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 11:15TOP FAKTY