Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
08.10.2012 00:31 | en | 22 komentarze

Polacy chcą głosować na PiS. Zaskakujący sondaż TNS Polska.

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w sondażu TNS Polska po raz pierwszy od lat. PiS znacząco wysunęło się na prowadzenie w sondażach. To wysoki skok procentowy w górę. Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską o 6 pkt. proc.

Źródło: Forum TVP Info
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W związku z wizytą Jarosława Kaczyńskiego w Elblągu - przeczytaj tutaj - warto wspomnieć o najnowszym sondażu TNS Polska i gwałtownym wzroście poparcia dla PiS. Wynikiem sondażu zaskoczeni byli nawet przedstawiciele TNS Polska. Na swoim profilu na facebook'u napidali: "Nie piszemy zbyt często o wynikach badań politcznych, ale po raz pierwszy od lat: PIS znów górą - 6 pkt przewagi nad PO".

Zaskakujący sondaż...

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 39 proc. Polaków, na Platformę Obywatelską 33 proc. ankietowanych.

Na trzecim miejscu uplasowało się SLD z poparciem 9 proc. Na granicy progu wyborczego znalazły się PSL i RP (obie partie po 5 proc.). Do Sejmu nie dostałby się Solidarna Polska, Polska Jest Najważniejsza i Nowa Prawica.

Badanie przeprowadzono telefonicznie na reprezentatywnej próbie 1 tys. dorosłych osób w dniach 3-5 października. Przeprowadzono je na zlecenie programu "Forum" TVP Info. 31 proc. badanych nie miało zdania, na kogo oddałoby swój głos, 21 proc. odpowiedziało, że nie chce brać udziału w wyborach.

Czy Polacy tym sondażem chcą pokazać, że odwracają się od partii rządzącej? O tym w tej chwili trudno mówić, ponieważ nie wiadomo czy tendencja poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego utrzyma się na dłużej, czy też to chwilowa zmiana nastroju wyborców. Fakt jest taki, że Polakom żyje się gorzej i wszystkie ostatnie afery wskazują na to, że wcale nie żyjemy w kraju, jakie rządy PO obiecywały zagwarantować. Wynik tego sondażu jest miażdżący dla samego Donalda Tuska i dla Platformy Obywatelskiej.

Politycy PO i PiS komentują wynik sondażu

- Platforma Obywatelska jest liderem sondaży od pięciu lat, więc z pokorą trzeba przyjąć tego rodzaju wahnięcie w sondażach. To doping do dalszej pracy, ale mamy parę lat do wyborów, więc jeszcze wiele może się zmienić - powiedział Rafał Grupiński Przewodniczący klubu PO, komentując w Onecie wynik sondażu TNS Polska.

Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska z PO w wypowiedzi dla Onet-u, stwierdziła, że na niekorzyść jej partii działają wyborcy, którzy dotąd nie wiedzieli na kogo głosować. Poprzednio popierali oni Platformę, a teraz prawdopodobnie przekonała ich ostatnia ofensywa medialna PiS.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w Radio Zachód mówił, że ogromny wpływ na ten sondaż miała działalność konkurencyjnej dla PiS Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem, Polacy są po prostu rozczarowani jej rządami.

Polacy dokonują wyborów…

Naszym zdaniem wynik tego sondażu wcale nie jest spowodowany "ofensywą medialną" Prawa i Sprawiedliwości, z której to partii polityków w mediach oglądamy od lat. Gdyby ten argument Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO był słuszny, należałoby spodziewać się, że na Platformę Obywatelską w czasach jej świetności swój głos w sondażach oddawałoby ponad 80% społeczeństwa. Polacy są myślącym narodem i potrafią dokonywać wyborów. Potrafią też dotrzeć do informacji, które pomija część mediów ogólnopolskich. Wówczas ich poglądy się mogą zmienić. Najbardziej istotnym faktem w tym sondażu jest najprawdopodobniej zmęczenie Polaków rządami PO. Za kilka tygodni, gdy opracowane zostaną kolejne sondaże będziemy wiedzieć dokładnie czy ten najnowszy sondaż TNS Polska, w którym PiS wysunął się mocno na prowadzenie był efektem chwilowej zmiany nastrojów społeczeństwa czy też faktycznie mamy dosyć rządu Donalda Tuska.

Ankieta w elblag24: Elbląski sondaż poparcia dla partii politycznych

Oddaj głos w ankiecie na łamach elblag24, którą opublikowaliśmy 2 maja 2012 roku i co istotne różnica procentowa pomiędzy PO i PiS jest niemal identyczna z najnowszymi wynikami sondażowymi TNS Polska. W naszej ankiecie Prawo i Sprawiedliwość w naszej ankiecie zdobywa 33.68% głosów, a PO 26.71%. Aby oddać swój głos kliknij powyżej w wybraną opcję lub przejdź do ankiety - klikając tutaj.

Źródło: TVP/Onet/Radio Zachód/elblag24
TOP FAKTY