Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
22.08.2012 00:24 | en | 9 komentarzy

Tajemniczy budynek przy Winnej 11... Kto tam urzęduje?

Wysoki płot i brama wjazdowa, kraty w oknach, wideodomofon, kilka kamer monitoringu, ogromny maszt antenowy a przy drzwiach wejściowych jedynie godło... Kilku czytelników zgłosiło się do nas z pytaniem odnośnie budynku w Elblągu przy ulicy Winnej 11.

Budynek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Elblągu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

"Mam do Was prośbę. Od dłuższego czasu zastanawiam się co znajduje się w budynku przy ulicy Winnej 11, na przeciwko Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wysoki płot, kraty, monitoring i tylko godło. To budynek Urzędu Miasta?" - pytał nas Dominik w liście nadesłanym na kontakt@elblag24.pl.

"Kto zarząda budynkiem przy ulicy Winnej 11? Pytam, ponieważ na 30 sekund zatrzymałem się przy bramie wjazdowej aby mój pasażer mógł wysiąść i podbiegł jakiś człowiek z tego budynku do mnie, mówiąc dokładnie tak: "Tu nie wolno się zatrzymywać. Odjeżdżaj stąd, bo będziesz miał kłopoty!". Nie zamierzałem tam stać, a osoba, którą podwiozłem nie zdążyła nawet drzwi otworzyć i człowiek z tego budynku już był obok mojego auta. Co za służby korzystają z tego budynku?" - dopytywał nas Michał.

Sprawdziliśmy, odpowiadamy

Postanowiliśmy sprawdzić, kto urzęduje przy ulicy Winnej 11. Na miejscu chętnych do rozmowy osób nie ma, ale nic w tym dziwnego. Służba ta jest wyjątkowa a funkcjonariusze nie są uprawnieni do udzielania odpowiedzi. Mało mówią, dużo robią. Zajmują się najbardziej poważnymi sprawami w Polsce.

Pracują tam osoby, które w swojej służbie chronią porządku konstytucyjnego Rzeczpospolitej Polskiej. Zakres ich zadań koncentruje się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli. Jako służba specjalna podlegają kontroli cywilnej. Ich działania nadzoruje Premier i kontroluje Sejm. Status obowiązki i uprawnienia funkcjonariuszy tej służby określa Ustawa z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu.

Winna 11 to budynek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, dlatego też jest tak pilnie strzeżony. Dziwi nas tylko dlaczego i po co w Elblągu... Czy to wyróżnienie dla naszego miasta?

 
TOP FAKTY