Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
26.05.2012 23:49 | Elbląski Komitet Obywatelski | 20 komentarzy

Elbląg. Same Plusy! - propozycja nowego logo i hasła naszego miasta

Założenia strategii promocyjnej naszego miasta spotkały się z niezadowoleniem elblążan. Niechęć do nowego, „zakręconego”, znaku graficznego jest zupełnie uzasadniona – cytrusowa spirala w żaden sposób nie nawiązuje do tożsamości miasta - choćby nawet do naszego herbu, tak lubianego i powszechnie uważanego za jeden z najpiękniejszych.

Propozycja logo i hasła dla naszego miasta. Autor: Elbląski Komitet Obywatelski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Kolejny raz komunikacja władzy samorządowej z mieszkańcami stanęła pod znakiem zapytania. W tej sytuacji ogłoszenie nowego konkursu było dobrym posunięciem. Jednak konkurs określał tak zaporowe warunki, że „niedzielny” grafik nie mógł im sprostać. A szkoda. Żałujemy, że konkurs nie został tak zorganizowany, aby uwolnił energię i twórczość mieszkańców Elbląga. Ich szkice i pomysły również mogłyby być oceniane, a co lepsze i ciekawsze przelewane na ekran rękami grafików wynajętych przez urząd.

Byłby to mały krok dla organizatora, ale wielki dla elbląskiej społeczności. Nie mniej jednak życzymy władzy, aby wygrany projekt był ciepło przyjęty.

Jeszcze zanim poznaliśmy treść wspominanej strategii promocyjnej, w środowisku EKO pojawiła się nasza propozycja logotypu Elbląga. Jak się okazało, hasło „Elbląg. Same plusy” wpisało się w założenia tego kosztownego dokumentu. Dwa znaki plus w sposób luźny i nowoczesny naśladują krzyże maltańskie z naszego herbu. Te „same plusy” Elbląga to nie tylko życzenie, ale również ocena aktualna. Nie musimy chyba tego udowadniać. „Elbląg. Same plusy” to wizja korzystnej (plusowej!) przyszłości miasta.

Redakcja: Logo stworzone przez Elbląski Komitet Obywatelski to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Plus zawsze kojarzy się pozytywnie, a do tego idealnie kojarzy się z krzyżami w herbie naszego miasta. Hasło "Elbląg - same plusy" - naszym zdaniem idealne. Nam propozycja bardzo przypadła do gustu - a Wam?

 
TOP FAKTY