Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
09.09.2016 13:45 | DA | 2 komentarze

Późna godzina lekcji „etyki” za karę dla tych, którzy nie chcą chodzić na religię?

Cześć rodziców uczniów z Gimnazjum nr 4, wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu odmówiła udziału dzieci w lekcjach religii.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Cześć rodziców uczniów z Gimnazjum nr 4, wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu odmówiła udziału dzieci w lekcjach religii. Zamiast tego przedmiotu wybrali etykę. Szkoła wyraziła zgodę, ale lekcję etyki ustawiła na…godzinę 16:00.

Takie działanie szkoły wzbudziło oburzenie rodziców. Ponieważ lekcja religii jest w planie lekcyjnym ustawiona na godz. 12:45. Te dzieci, które jednak będą chodziły na lekcję etyki, zamiast religii zostały niejako poszkodowane za decyzję rodziców.

Na zebraniu okazało się, że dyrekcja szkoły przychyli się do prośby grupy rodziców. Nasze dzieci zamiast religii będą miały zajęcia z etyki – pisze do nas jeden z rodziców ucznia gimnazjum nr 4. – Jednak, choć lekcja religii jest zaplanowana na godz. 12:45, nasze dzieci będą miały w tym czasie „okienko”. Natomiast chyba niejako za karę, lekcję etyki ustawiono im na godz. 16:00, czyli praktycznie już po lekcjach. To paranoja. Teraz nasze dzieci są niejako karane za to, że nie będą chodzić na lekcję religii? Na marginesie już dodam, że w planie lekcyjnym są aż dwie godziny lekcji religii w tygodniu, a zajęć wychowania fizycznego tylko trzy.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1, w skład którego wchodzi również Gimnazjum nr 4 stanowczo dementuje te informacje. Podkreśla, że zarówno lekcje religii, jak i etyki, nie są przedmiotami obowiązkowymi.

Wczoraj, podczas zebrań z rodzicami, robiliśmy dopiero rozeznanie, ilu uczniów będzie na lekcje religii uczęszczało, ilu nie będzie, a jaka liczba uczniów chce chodziła na lekcje etyki – mówi Bogusław Milusz, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1. – Żadna konkretna godzina tych zajęć jeszcze nie została określona. Musimy teraz odpowiednio skorygować plany lekcyjne w szkołach. Jednak nie można wykluczyć, że lekcje etyki mogą odbywać się po zajęciach lub przed nimi. Wszystko zależy od tego, jak uda nam się plany lekcji odpowiednio ułożyć.

Dyrektor Milusz dodaje, że dopiero po rozpoznaniu, ilu uczniów w całej szkole będzie chciało uczęszczać na lekcję etyki, będzie można te zajęcia również godzinowo zaplanować.

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY