Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
05.06.2017 19:50 | rd. | 0 komentarzy

Policjanci nie mają złudzeń. Tych tragedii można było uniknąć. Co zawiniło?

W ten weekend elbląscy policjanci pracowali na miejscu trzech wypadków drogowych. Jeden był tragiczny w skutkach – zginął mężczyzna. Funkcjonariusze nie mają złudzeń – tych tragedii można było uniknąć, a mężczyzna mógł żyć!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Pierwszy, śmiertelny, miał miejsce w ciągu ulicy Fromborskiej. Tam kierujący hyundaiem accent 33-letni mężczyzna, najpierw nie zatrzymał się do stacjonarnej kontroli drogowej a następnie jadąc z nadmierną prędkością zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął 27-letni pasażer auta. Kierujący w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce tego samego dnia czyli w piątek około godziny 21.50. Kierujący vw golfem mężczyzna jadąc w kierunku Jagodna stracił panowanie nad autem, zjechał na prawe pobocze, i wywrócił się na dach. Policjanci na miejscu zastali dwóch mężczyzn 46-latka i 61-latka. Od obu wyczuwalny był zapach alkoholu. Żaden z mężczyzn nie przyznał się do kierowania autem. Od obu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Trzeci wypadek miał miejsce w niedzielę w miejscowości Kraskowo. Tam, kierujący vw vento mężczyzna uderzył w drzewo. Wcześniej pokonując zakręt stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i zjechał na prawe pobocze. W wyniku zdarzenia kierujący i pasażer doznali obrażeń. Przewieziono ich karetką do szpitala. Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

– Opisanych powyżej wypadków można było uniknąć – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest nadmierna prędkość i brawura. W jednym z nich doszedł jeszcze alkohol. To mieszanka, która powoduje tragedię nie tylko samych uczestników wypadku, ale też często dotyka ich rodziny.TOP FAKTY