Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
05.06.2016 21:29 | as. | 0 komentarzy

Jedyne na świecie, a są w Elblągu

Podczas parady studentów PWSZ naszą uwagę zwrócił nietypowy pojazd wyglądem przypominający karocę kopciuszka. Za kierownicą elegancki kierowca w klasycznym garniturze a obok niego urocza kobieta. Stylizacja niczym z innej epoki, na naszych ulicach wygląda niczym z filmu „Powrót do przeszłości”. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na temat tego oryginalnego samochodu i jego historii.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W Elblągu tą przepiękną karetę możemy podziwiać za sprawą firmy F.U. GROM, która zajmuje się między innymi wynajmem samochodów na imprezy okolicznościowe i eventy.

Warto przybliżyć historię karety, która jest repliką topowego, amerykańskiego auta z 1920 roku o nazwie Pan Touring. Podwozie tego pojazdu wraz z silnikiem zostało zakupione w 1991 roku w Zakładzie Samochodów Dostawczych w Nysie. Nadwozie natomiast zostało zbudowane w nieistniejącej już niestety podwarszawskiej firmie wykonującej repliki aut.

Kareta w całości została odrestaurowana w roku 2013. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji technicznej przez rzeczoznawcę w celu zarejestrowania pojazdu jako zabytek.

Właściciel firmy F.U GROM Grzegorz Chmielewski sprowadził ją do Elbląga na początku tego roku. Jak zapewnia, karoseria jest cała z blachy, postanowiliśmy to zatem sprawdzić i faktycznie laminatu nie znaleźliśmy.

Dla fanów samochodów retro mamy dobrą wiadomość, otóż auto można wynająć. Każdorazowo cena ustalana jest indywidualnie w zależności od uroczystości i odległości do pokonania.

Warto zaznaczyć, iż kareta nie jest jedynym wyjątkowym pojazdem w „stajni” GROM’u.
Przed rezydencją w Kamienniku Wielkim zastaliśmy również czerwonego Hummera H2 w wersji Individual (jest to jedyny taki egzemplarz na świecie, wykonany na zamówienie). Ponadto, do dyspozycji klientów jest również 9- cio metrowa limuzyna Cadillac DeVille. Oba samochody przystosowane są nie tylko na wynajem okazjonalny, występują również w videoprodukcjach i kampaniach reklamowych.

Dla pierwszych 3 osób zainteresowanych wynajmem któregoś z samochodów firma F.U. Grom Grzegorz Chmielewski przygotowała rabat 20%, aby go otrzymać trzeba podać hasło : elblag24.pl
TOP FAKTY