Zaloguj się Rejestracja

RSS

Sobota, 19 kwietnia 2014

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

NOMI ogłasza upadłość. Stosowny wniosek trafił do Sądu!

06.12.2013 16:20 16 komentarzy 2 845 odsłony en/onet

Spółka NOMI znalazła się w trudnej sytuacji w skutek załamania się koniunktury rynku artykułów budowlanych na przełomie 2012 i 2013 r. Firma, która posiada również sklep w Elblągu, w którym pracuje kilkadziesiąt osób - ogłosiła upadłość.

NOMI ogłasza upadłość. Stosowny wniosek trafił do Sądu!
fot. Google Maps
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Pomimo skutecznie prowadzonej w trakcie 2013 r. restrukturyzacji kosztów funkcjonowania spółki, ubezpieczyciele zabezpieczający ryzyko terminowej spłaty zobowiązań na rzecz dostawców NOMI cofnęli spółce limity ubezpieczeniowe, a jeden z banków finansujących spółkę kredytem obrotowym zażądał spłaty udzielonego kredytu. NOMI S.A. do początku września b.r. spłaciło ten kredyt w całości.

Wycofanie się pozyskanego inwestora, z którym NOMI podpisało list intencyjny w dniu 25 października oraz utrzymujące się problemy z terminowym regulowaniem wymagalnych zobowiązań, spowodowały w ocenie zarządu konieczność złożenia wniosku o upadłość układową.

NOMI S.A. istnieje na rynku polskim od 1993 roku i jest piątym pod względem udziału w rynku operatorem sieci typu "Dom i Ogród". Wchodzi w skład  polskiej grupy kapitałowej zarządzanej przez firmę i4ventures. Firma zatrudnia obecnie w naszym kraju ponad 1000 pracowników.

Źródło: Onet.pl