Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
22.11.2012 09:06 | Oliwier Pietrzykowski | 3 komentarze

Szlachetna paczka

Otwarto już bazę rodzin tegorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka. Każdy może zostać darczyńcą - wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl oraz wybrać rodzinę, której opis do nas najbardziej przemawia.

sp
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Paczka to nie tylko świąteczny upominek. Rodziny, które zostały zakwalifikowane do projektu musiały przejść wieloetapowy proces weryfikacji. Wybraliśmy tylko rodziny, u których nie zauważyliśmy postawy roszczeniowej. Pierwszeństwo miały te, których członkowie doświadczyli losowego nieszczęścia, są dotknięci chorobą, muszą radzić sobie samodzielnie lub nie mają możliwości utrzymać wieloosobowej rodziny. Przykład ostatnich 11 edycji Szlachetnej Paczki pokazał, że właśnie u tych rodzin Paczka może być realnym impulsem do zmiany. Chcemy, żeby te rodziny poczuły, że nie są same, że komuś na nich zależy. Wierzymy, że Paczka odmieni życie chociaż części naszych rodzin, tak jak to się działo w innych rejonach kraju.

Darczyńcą może zostać każdy kto wejdzie na stronę Szlachetnej Paczki i w bazie danych wybierze rodzinę, której chce przygotować wyjątkowy dar na święta. Potrzeby są różne. Niektóre rodziny proszą tylko o żywność i środki czystości. Inne potrzebują np. lodówki lub odkurzacza. Każdy może znaleźć rodzinę na miarę swoich możliwości
finansowych.

Jedną z naszych rodzin opisaliśmy tak:

„Pani Beata (l. 34) jest samotną matką dziesięciorga wspaniałych dzieci: Martyny (l. 15), Kacpra (l. 14), Adama (l. 11), Klaudii (l. 9), Roksany (l. 7), Kamila (l. 6), Oliwii (l. 5), Karola (l. 4), Marka (l. 3), Michała (l. 2).

W styczniu tego roku zmarł mąż Pani Beaty i ojciec ich dzieci. Rodzinie niestety nie przysługuje po nim renta, ponieważ nigdy nie miał zarejestrowanego stosunku pracy. Zarówno z powodu licznej rodziny oraz małych dzieci, jak i niepełnosprawności syna (Karol choruje na porażenie mózgowe), pani Beata nie może podjąć pracy.

Utrzymują się oni tylko z zasiłków, które dają sumę 3301 złotych. Po odliczeniu kosztów utrzymania (mieszkanie - 1160 zł), na jedną osobę pozostaje ok. 194 złote (razem 2141 zł). Oprócz wielodzietności i braku pieniędzy, rodzina boryka się z problemem małego mieszkania. Posiadają oni jeden duży pokój i kuchnię, zaś w małym pokoju mieszka teść pani Beaty, który nie wspiera ich finansowo. Brakuje im pieniędzy na utrzymanie, co powoduje m.in. rosnące zadłużenie mieszkania.

Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i obuwia dla dzieci. Będą oni również bardzo wdzięczni za pampersy dla maluchów.”

W razie pytań służę pomocą – 531 442 220 (kontakt po 18 – przez studia) oraz na odpietrzykowski@interia.eu.

Drodzy elblążanie w ten szczególny czas pamiętajmy o tych, którzy mają jeszcze cięższą sytuację niż my. Niech się dzieje magia świąt!
TOP FAKTY